Anasayfa BEBEK Burca Göre Annelik: Hangi Burç Nasıl Anne Oluyor?

Burca Göre Annelik: Hangi Burç Nasıl Anne Oluyor?

20 dakika tahmini okuma süresi

Burca göre annelik olur mu? Neden olmasın? Burçlar karakterimizi, tavrımızı, bazen görüntümüzü hatta moda anlayışımızı belirliyor. Peki ya anneliğimizi etkilemiyor mudur? Elbette her burcun da kendine göre bir annelik anlayışı oluyor. Bütün annelerin harika olduğunu, ancak sadece bunu farklı şekilde yansıttıklarını belirterek sizin için 12 burcun annelik haritasını hazırladık.

Dayanıklılığın vücut bulmuş hali koç anneleri

Özgürlüğüne ve kendi hayatına düşkün koç anneleri, içtenliklerinin ve dürüstlüklerinin yanı sıra, hantal, tembel ve yavaş hareket eden kişiler kendi çocukları olsa bile dayanamazlar. Kafasına bir şeyi koyduğu zaman hemen onu eyleme dökmek isteyen bu anneler, pratik olmalarıyla bilinir. Öyle saatlerce bir işle uğraşmayan bu anneler, her şeyi hızlıca halletmeyi ve kendilerine daha fazla vakit ayırmayı severler.

Dizginlerin daima kendisinde olmasını isteyen koç burcu anneleri, duygusal olarak kendilerini çocuklarına açmakta zorlanırlar. Sportif faaliyetler, türlü aktiviteler, kurslar konusunda çocuklarını kolay cesaretlendirerek, küçük yaşta lider özelliklerini çocuklarına kazandırmak isteyen koç annelerinin, pısırıklığa ve geri planda durmaya tahammülleri olmayabilir. Ayrıca bir çocuğun hem annesi, hem babası olabilen bu harika kadınlar çok dayanıklıdır.

Yemeyi ve yedirmeyi çok seven boğa anneleri

Hayatlarında maddiyatın önemli bi yer kapladığı bu anneler, iş anneliğe her zaman çok çalışkandırlar. Koruyucu ve çocuklarını çok düşünen boğa anneleri, ilk görünüşte sert bir ifadeleri olsa da duygusal olarak seçicidirler. Yemek, içmek ve damak tadı boğa anneleri için önemli olduğundan, hem kendileri, hem de çocukları etkili beslenmeyle küçük yaşta kilolu olmasına sebep olabilirler. Sevdiklerine şefkatle yaklaşmayı seven boğa burcu anneleri, çocuklarına yakın olmaktan ve dokunmaktan çok hoşlanırlar, sevgilerini akıtmak onlar için önemlidir.

Sabırsız, aceleci tavırlardan hoşlanmayan bu anneler, böyle bir çocuğa sahip olduklarında, kendilerini huzursuz hissederler. Çocuklarına aşırı bağlılık ve düşkünlük gösteren bu güzel anneler, çocukları büyüse bile, kendilerinden uzaklaşmalarına dayanamaz ve içten içe kıskançlık duyabilirler.

Zekaya ve eğitime çok önem veren ikizler anneleri

Aktif,hızlı ve sosyal olan İkizler anneleri duygusal yapısını göstermeyen bir annelerdendir. Çoğunlukla mantığıyla hareket eden ve diğer annelerin aksine kolay kolay panik olmayan ikizler annesi, sosyal, becerikli ve duygusal açıdan soğuk bulunabilirler. İkizler burcu annesi, çocuklarının eğitimine destek olurlar ve erken yaşta konuşmalarına, yürümelerine izin verirler.

Uykuyu önemseyen ve seven ikizler kadını, kendi hayatının düzenini bozmamak adına anne olduğunda çok küçük yaşta çocuğuna gereken disiplini sağlayacaktır. Çok zeki olan bu anneler, çocuklarının aklından geçenleri kolay çözerler ve sistemli yapılarıyla onlara doğru yaklaşırlar. Çocuklarının zekalarını geliştirecek her tür oyun ve ortam içinde bulunmayı seven ikizler anneleri onları bir birey gibi yetiştirme konusunda oldukça iyidir.

Sonsuz şefkat ve sevgisiyle yengeç anneleri

Şefkat dolu, tatlı, geleneksel olan yengeç annesi geçmişine çok bağlıdır. Küçük yaştan itibaren bir gün kendi yuvası olacağını ve içinde çocuklarını büyüteceğinin hayalini kuran yengeç kadını anne olunca, çocuklarına sonsuz şefkat ve sevgi ile koşulsuz anlayışla yaklaşır.

Yengeç burcu annesi, çocukları için her tür fedakarlıkta bulunabilir. Çok hassas olan ve çocuklarının üzerlerine titreyen bu anne, çok koruyucu ve kollayıcıdır. Çocuklarını hayatını merkezine oturan yengeç burcu annesi, çocuğunun yaşı ne olursa olsun onun büyüdüğünü kabul etmeyecektir.

Otoritenin vücut bulmuş hali aslan anneleri

Sevgi gösterilerini seven bu anneler, kendilerine ve hayat tarzlarına düşkün olsalar da çocukları olduğunda onların ihtiyaçlarını ön planda tutarlar. Çocuklarını sevme ve cezalandırma konusunda gerçek bir değer olan aslan burcu anneleri, nerede ne yapılacağını iyi bilir. Çocuklarına çok fazla düşkün olsa bile bunu göstermeyen aslan annelerine yapılabilecek en kötü şey, söylediklerinin dışında hareket etmek ve onun istedikleri konusunda başarısız olmaktır.

Güçlü kişilikleri bazen çocuklarının kendilerini yetersiz hissetmelerine neden olsada, her konuda çocuğuna yardımcı olabilen bir anne modelidir aslan anneleri. Saygıya çok önem veren aslan burcu annesi çocukları tarafından pohpohlanmayı da çok sever. Bu anneye asla yapılmaması gereken şey ise çocuklarını kötülemektir.

Titizlik ve nezaketle harmanlanmış başak anneleri

Ev işlerine ve hizmete düşkün başak annelerinin ekonomik davranmak doğalarında vardır denilebilir. Oldukça titiz olan ve daha küçük yaşta çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini öğreten bu anneler, aynı zamanda iyi bir öğretmendirler. Duygularını karşı tarafa geçirmekte zorlanana başak anneleri, oldukça mükemmeliyetçidirler.

Bir başak burcu annesinin çocuğunu kirli, dağınık ve lekeli bir şekilde görmek neredeyse imkansızdır. Her şeyi en iyi şekilde düşünen ve her şeyi olması gerektiği gibi yapan bu anneyi yaptığının görülmemesi oldukça üzer.

İyiliği ve güzelliği öven, sanatsever terazi anneleri

Sosyal ve tatlı, herkesin annesi olan terazi annesine sevecenlikle yaklaşıldığında her şeyi yapabilir. Hayatın her alanında etkili olan terazi anneleri, çocuklarının hayatı anlamalarını, güzellikleri sevmelerini ve tanımalarını her zaman ön planda tutarlar. İyi huylu doğası zaman zaman suistimal edilmeye de müsaittir.

Her daim kibar, nazik ve düşünceli yönleriyle dikkat çeken terazi annesi, küfür eden, ters davranışlarda bulunan, saygısızlık yapan, topluma aykırı hareketlerde bulunan bir çocuğa sahip olduğunda fazlasıyla hırpalanır ve yaralanır. Terazi annesi, çocuğunda bir hata varsa, olayı onun tarafından da görmeye çalışır.

Öğretmen, arkadaş ve sırdaş olan akrep anneleri

Sadece bir anne değil, çocuğuna öğretmen, sırdaş olan akrep burcu annesi, çocuklarını hayata hazırlar ve başarılı olmalarını sağlar. Bazen çok idealist bir anne olabilen akrep annesi, güçlü, derin duygulara sahiptir ve çocuklarına bağlıdır. Bu bağlılığı ve sevgiyi göstermekte bazen zorlanabilen akrep burcu annesi, her zaman güçlü olmak zorunda hisseder. Bu anne, başarısızlıkları kolay sindiremez ve çocuğunu üzen birileri olursa alt etmesini bilir.

Unutmayı ve affetmeyi öğrenmesi gereken bu anneler, çocuklarının zayıflıklarını ve güçlü yanlarını gayet iyi tanırlar ve onları diğer çocukların yanında nasıl yönlendireceklerini iyi bilirler. Yetenekleri ortaya çıkartmakta üstlerine olmayan akrep burcu annesi çocuğunu her zaman korunaklı ve güçlü hissettirir.

Deneyimlere yönlendiren gezgin yay anneleri

Gezmeyi,dolaşmayı ve bilgiyi paylaşmayı seven bir anne olan yay burcu annesi her şeyden önce çocuklarıyla arkadaş olmaya çalışır. Bağımsızlığa önem veren, çocuğuna gereken şefkati gösteren ama yine de çocuğunu kendi halinde bırakmaya çalışan bir anne olan yay annesine göre en iyi öğretmen hayattır.

Çocuklarının her tür ihtiyacını karşılamayı bilen bu anne, değişik kültürler, ortamlar ve yerleri öğretmek için küçük yaşta eğlenceli hikayeler ve masallar uydurur. Gezmeyi, seyahati ve bilginin değerini çocuklarına aşılayana ve bu arada iyi bir eğitim almaları için gereken her şeyi yapan yay anneleri, disiplin uygulamakta zaman zaman zorlansa bile, neşeyle, keyifle hareket ederek istediklerini yaptırmayı başarır.

Saygısızlığa tahammülü olmayan oğlak anneleri

Geleneksel, sorumluluk sahibi ve ciddi bir insan olan oğlan annesi, özel günlere önem verir ve bu günlerde takdir görmek ister. Şımartmak ve sevgi gösterisine boğmak bu annenin pek yapmadığı bir şeydir. Çünkü ona göre her şey ölçülü, saygılı ve disiplinli olmalıdır. İş yapmayı ve sorumluluk üstlenmeyi seven oğlak annesi, biraz tutucudur. İçsel olarak bir çok korkuları olan bu anne, aslında duygusal açıdan çok duyarlıdır.

Oğlak annesine yapılan bir saygısızlık onu derinden yaralasa da her zaman çocuğunun yanında olacak ve onu sahiplenecektir. Çocuğu büyüdüğünde bile hatırlanmak ve saygı görmek isteyen bu anne, çocuğuna idarecilik, yöneticilik ve ekonomiyi rahatlıkla öğretir.

Zamanın çok ilerisinde kova anneleri

Kova burcu annesinin normal anneler gibi davranmasının beklenmemesi gerekir. Heyecanlı, farklı ve değişik olan bu anne çocuğunu, diğer annelerden daha farklı ve kendine has bir metodla büyütmüştür. Zamanın ilerisinde olan bu kadın, ilk başta hayatını çocuğuna göre düzenlemeyi saçma bulsa da, bir kez anneliğin tadına vardığında çocuklarına bildikleri her şeyi öğretmeye hazırdırlar.

Cezalandırmayı pek sevmeyen ve uygun bulmayan kova burcu anneleri, çocuklarının sorunlarına farklı yaklaşımlar getirmeyi ve en ideal şekilde çözmeyi sever. Körü körüne inanılan bilgi ve başkalarına yapılan haksızlık kova annelerini çileden çıkarır. Kova annelerinin, özgürlüklerini kısmadan yaşanılan annelik her zaman hoşlarına gidecektir. Kova burcu annesinin en önemli derdi çocuğunun kendi ayakları üstünde durmasıdır.

Disiplin ve kuralcılık nedir bilmeyen balık anneleri

İyi kalpli ve tüm dünyaya şefkat dolu gözlerle bakan balık anneleri oldukça duygusaldır. Hayatın geneline hassas ve duygusal bakan bu kadınlar, anneliği gözlerinde büyüterek, fazla önemserler. Duygusal olarak bağlanmaya müsait olan balık anneleri, çocuklarını büyütürken onlara istedikleri her şeyi vermeye özen gösterirler.

Disiplin ve kuralcılık konusunda oldukça zayıf olan balık burcu annelerine, tatlılıkla ve sevimlilikle çocukları istediği her şeyi yaptırabilirler. Bu özelliğiyle zaman zaman çocukları tarafından suistimal edilmelerine neden olabilir. Affedici olan bu anneler çocuklarının kusurlarını ve hatalarını çok kolay kabul edebilir ve onları severler. Çocuklarının başarısızlıkları ve yenilgileri karşısında onları her zaman kabul edecek hobilerini ve yetenekleri konusunda da sonuna kadar destekleyici olacaktır.

Beğendiniz mi?
Açıklama
0 %
Kullanıcı Oyu 3.78 ( 4 oylama)
Daha Faza İlgili İçerik Yükle
Daha Fazla Yükle Ecem Senol
Daha Fazla Yükle BEBEK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

7 Maddede Anneliğin Kadınların Hayatına Kattıkları

Hayatın birçok döneminde olduğu gibi her bir yenilik ve değişim kişiye birçok yeni şey kaz…