Anasayfa BEBEK Kadınlar Buraya: Vajina Hakkında Bilmediğiniz Şeyler Var!

Kadınlar Buraya: Vajina Hakkında Bilmediğiniz Şeyler Var!

6 dakika tahmini okuma süresi

Vajina kelimesi köken olarak Latince’den dilimize geçen ancak çok fazla kullanılmayan, kullanıldığında da ayıplanan bir kelime. Aslında temsil ettiği organ, komple kadınlığı da temsil ediyor. Hakkında az konuşulduğundan mıdır? Yoksa kadının cinselliğinin ayıplanmasından mı bilinmez ama vajina sürprizlerle dolu bir organ. Nasıl mı? İşte böyle…

Kendi kendini temizliyor


Hatta her seksten sonra ve regl döneminin ardından kendini temizler. İçinde kendine özel bir ph değeri ve özel bir flora bulunur ve bu yüzden ekstra bir kimyasal temizleyiciye gerek yoktur. Hatta temizliğinin sadece suyla yapılması gerekir; ancak içine su fışkırtmanın yararlı olmadığını da bilmek gerekiyor.

Penis’ten iki kat fazla sinir ucuna sahiptir


Peniste 4 bin kadar sinir ucu bulunurken, klitoriste tam 8 bin sinir ucu bulunuyor. Bu da kadın orgazmı ve erkek orgazmı kıyasına dair bir bilgi veriyor olabilir. Çünkü sinir uçlarının uyarılması hissedilen hazzı da acıyı da arttırıyor.

Kadınların tükettiği gıdalar kokusunu ve tadını değiştirir


Enfeksiyonlar dışındaki durumlarda kadın cinsel organının kokusu ve tadı beslenme düzeniyle ilgilidir. Baharatların, nikotin ve alkolün tadını ve kokusunu kötü yönde etkilerken, ananas gibi meyvelerin iyi yönde etkilediği biliniyor.

Kılların sebebi koruma amaçlıdır


Elbette insan bedeni birçok konuda ihtiyaçlar doğrultusunda evrilmiştir. Bu bölgedeki kıllanmanın asıl sebebi de vajinayı birçok zararlı mikropatiküllerden korumaktır. Estetik kaygılar ve temizlik yüzünden bu kıllanma için artık daha fazla önlem alınmaktadır.

Farklı penis boyutları gibi o da çeşit çeşittir


Tıpkı penis boyutları ve görüntülerinde farklılıklar olduğu gibi çeşitli vulvalar ve vajinalar da vardır. Vajinaların renkleri, görüntüleri ve biçimleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Bu konuda kadınların yaptığı en büyük hata bunun üzerinde çok düşünerek özgüven eksikliği yaratmaktır.

G noktası neredeyse bir şehir efsanesidir


Araştırmacıların vajinanın içinde, yaklaşık 2.5-5 santimetre derinlikte, karın tarafındaki duvarda yoğun zevkle ilişkilendirilen bir bölge olduğunu tespit ettiklerini söylemelerinin ardından birçok seks uzmanı, orgazm için vajina içine sokulan parmakla bu noktanın belki bulunabileceğini söylemişlerdi. Ancak yapılan çalışmalar böyle bir organın gerçekten var olduğunu henüz ispatlamadı.

Vajina olarak bilinen şey aslında ‘vulva’dır


Dişilerin cinsel organlarının dışarı doğru açılan kısmı ve klitorisi kapsayan alana vulva denir. Aslında vajina bu sistemin bir parçasıdır ve bir kanal gibidir. Vulva, basitçe, gözle görebildiğiniz tüm parçaları yani klitoris, idrar kanalı ve vajinal açıklığı kapsar. Genelde insanlar “vajina” derken, aslında vulvayı kastederler.

Vajina sonsuza açılan bir kapıdan ziyade çoraba benzer


Vajina, vücut boşluğuna açılmaz ve karmaşık bir yapısı olmayan, kapalı bir boru gibi olan uterusa açılır. Dolayısıyla, vajina içerisine giren herhangi bir cisim, orada kaybolmaz.Yani içine bir şey düşürüldüğünde kolaylıkla dışarı çıkarılabilir. Oradan bir yere gitmeyecektir.

Beğendiniz mi?
Açıklama
0 %
Kullanıcı Oyu 4.1 ( 6 oylama)
Daha Faza İlgili İçerik Yükle
Daha Fazla Yükle Ecem Senol
Daha Fazla Yükle BEBEK

Bir Yorum

  1. […] Gebeyken seks yapmanın çocuğa zarar vereceği düşüncesi söylentilerden ibarettir. Bebeği koruyan rahim kasları ve plasenta bulunmaktadır. Yalnızca cinsel yolla bulaşan hastalığınız olması durumunda bu bebeğe bulaşabilir, bunun önüne geçmek için prezervatif kullanmak gerek. […]

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Zamanı Durduramazsınız Ama Doğum Korkusunu Yenebilirsiniz

Zorlu sürecin en güzel kısmına yaklaşıldığında kadınlarda doğum korkusu veya doğum fobisi …