Anasayfa ÇOCUK Küçümsenen Nesnelerde Bugün: Blok Flüt ve Faydaları

Küçümsenen Nesnelerde Bugün: Blok Flüt ve Faydaları

4 dakika tahmini okuma süresi

Her okulda öğrencilerin müziğe dair ilk deneyimi olan ve yıllarca küçümsenerek göz ardı edilen blok flütün sayısız faydası olduğunu söylesek? Blok flütün bu ikinci sınıf enstrüman olarak görülmesi sorunsalını masaya yatırıyoruz ve blok flüt çalmayı öğrenmenin sayısız faydalarından bahsediyoruz.

İlk göz ağrımız blok flütü yok saymamak için ve hatta önemsemek için birçok sebep var.

Nedir bu blok flüt?

Genellikle eğitim için kullanılan üflemeli bir çalgı olan blok flüt, genellikle plastik veya ağaçtan, bazen de fildişinden yapılır.Herkesin evine rahatlıkla giren ve öğrenmesi çok kolay olan bu müzik aletiyle çok başarılı eserlerin çalınması da mümkündür.

Müzik kulağı ve nota bilgisi için harika başlangıç olur


Çocuklara notaları öğretmek için basit yollardan biridir. Ayrıca müzik kulağını geliştirir ve çocuğun üflemeli çalgılardaki yeteneğini belirlemede büyük fayda sağlar. Blok flüt ayrıca enstrüman çalmaya başlamak için de en iyi yollardan biridir.

Müzik aleti çalmayı öğrenmek çocuğu disipline eder


Blok flüt çalmayı öğrenen bir çocuk zamanla disipline olur. Diğer tüm müzik aletlerinde olduğu gibi blok flütte de hafıza gelişir ve sorumluluk duygusu beslenir. Çocukların, doğrudan hem zekayı hem de disiplinli yaşam tarzını benimsemesi sağlanır.

Çabuk öğrenilir öz güveni yükseltir


Blok flütte toplamda 8 delik bulunur ve notaları öğrenmek diğer müzik aletlerine kıyasla daha kolaydır. Bu sebeple çocuk çabuk öğrendiği bir şeye daha fazla yönelerek öz güvenini arttırır. Keyif aldığı ve başardığı davranışlarını besler. Bu da zamanla müziğin başka alanlarına olan ilgisini de arttıracaktır.

Çok ciddi paralar vermeden müzik yapılabileceğini gösterir


Blok flüt malzemesi dolayısıyla ucuz bir müzik aletidir ve bu yüzden her eve rahatlıkla girer. Çok fazla para vermeden müziğin o sihirli dünyasına girmek için kapı aralar. Çocukların müziğin pahalı bir şey olduğunu düşünmesinin önündeki engel olur.

Estetik algılarda gelişim sağlar


Tüm sanat dallarında olduğu gibi müzik de kişinin estetik algılarında gelişime neden olur. Sanata dair bir düşünce ve fikir edinmek için bir blok flüt bazen yeter de artar bile.

Bonus: Despacito

Beğendiniz mi?
Açıklama
0 %
Kullanıcı Oyu 0 İlk ol!
Daha Faza İlgili İçerik Yükle
Daha Fazla Yükle Ecem Senol
Daha Fazla Yükle ÇOCUK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Bilimi Sevdirmek İçin Çocuklarla Evde Yapılacak Deneyler

Çocuklarınız bir bilim insanı olsun ister misiniz? Ya da bilime çok önem veren yetişkinler…