Anasayfa HAMİLELİK 7 Maddede Anneliğin Kadınların Hayatına Kattıkları

7 Maddede Anneliğin Kadınların Hayatına Kattıkları

5 dakika tahmini okuma süresi

Hayatın birçok döneminde olduğu gibi her bir yenilik ve değişim kişiye birçok yeni şey kazandırır. Annelik süreci de bir kadına yeni ve harika şeyler katan bir süreçtir. Bu süreçte kadınlar bir yandan birçok şey öğrenirken, bir yandan da  hayatlarına harika meziyetler eklerler. Anne olmak bir seçimdir. Ve bu seçimin sonucunda inanılmaz kazanımlar elde edilir.

Sabır, çok sabır, bol bol sabır


Sabır kelimesinin hakkını en çok anne olduktan sonra anlayan birçok kadın vardır. Her kadın dünyanın en sabırsız insanı dahi olsa sabırlı olmayı ve kalmayı annelikle beraber öğrenebilir.

Her şeye daha çok duyarlı olma ve farkındalık


Dünyaya bir çocuk getirdikten sonra değişen duygu durumu ve hormonların da etkisiyle, doğadaki canlılara, insanlara ve diğer bebeklere karşı daha fazla bir anlayış durumu ortaya çıkabilir. Hatta bir kadın, daha önce evin caddesinde sokakta yaşayan bir çocuğu anne olduktan sonra bile fark edebilir.

Çocuksu bakış açısı ve yaratıcılık


Annelik süreciyle birlikte yepyeni, taze bir zihne eşlik etme ve onu geliştirme çabası, yaratıcılığı arttırır. Ve kadınlara çocuksu bir bakış açısı kazandırır. Artık üstünde güler yüz olmayan bir omlete omlet bile denmez. Evdeki her eşyanın oyuncak olmak adına bir özelliği keşfedilir.

Çocukla birlikte kendini keşfetme


Bir çocukla birlikte bir kadın da kendini keşfe çıkar. Mental olarak fiziksel olarak kendi daha tamamlanmış hisseder ve bu keşif ömür boyu sürer. Kendini tanımanın en keyifli biçimi annelik olabilir.

Değişen öncelikler


Bir anda işiniz, kariyeriniz, sevgiliniz hayatınızdaki önceliklerde bir adım gerileyebilir. Onun yerine minik bir canlı gelir. O minik canlı çocuğunuzdur. Öncelik sırasında o ve ona dair her şey yer alırken, bundan asla rahatsızlık duymazsınız. Çünkü bunu isteyerek yaparsınız.

Yapılacakların bir sınırı olmadığını fark etmek


Bir kadın her şeyi yapabilecek gücü olduğunu, anne olunca çok daha iyi anlar. Dünyayı yerinden oynatacak güce sahip olduğunu düşünen her kadının aynı zamanda anne olduğunu da görmek hiç şaşırtıcı değildir.

Yeni ilgi alanları ve yeni beceriler


Çocukla birlikte yeni ilgi alanlarına sahip olan kadınlar, anne olduktan sonra çizgi film bağımlısı, oyun hamuruyla harikalar yaratan kişiler olmasının yanı sıra; çok fazla kişisel gelişim ve bebek sağlığı kitapları okumaya başlarlar. Belgeseller onlardan sorulur. Onlar artık bu işin de uzmanıdırlar.

Beğendiniz mi?
Açıklama
0 %
Kullanıcı Oyu 4.4 ( 2 oylama)
Daha Faza İlgili İçerik Yükle
Daha Fazla Yükle Ecem Senol
Daha Fazla Yükle HAMİLELİK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Bilimi Sevdirmek İçin Çocuklarla Evde Yapılacak Deneyler

Çocuklarınız bir bilim insanı olsun ister misiniz? Ya da bilime çok önem veren yetişkinler…